آخرین پیش بینی وضع هوای کشور

این هفته تمامی کشور بارانی و برفی ست

فردیس نیوز - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ای به دلیل بارش شدید برف و باران در ۱۲ استان طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز ، احد وظیفه با بیان این مطلب افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی امروز در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، بخش هایی از جنوب و دامنه های البرز بارش باران، رعدو برق، وزش باد و در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

 به گفته وی، همچنین عصر امروز وزش باد شدید جنوبی در استان های اردبیل و گیلان رخ می دهد و از اوایل شب با نفوذ جریانات سرد شمالی بارش در سواحل دریای خزر آغاز می شود که این وضعیت موجب کاهش دما در نوار شمالی کشور تا روز های پایانی هفته خواهد شد.

 وظیفه اظهار داشت: بارش در مناطق ذکر شده تا ظهر یکشنبه ادامه خواهد داشت و از بعد از ظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه از میزان بارش در شمال غرب و مرکز کاسته شده و عمده فعالیت این سامانه در سواحل شمالی، جنوب، جنوب غرب و با شدت کمتر در شمال شرق خواهد بود.

 مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: از ظهر دوشنبه علاوه بر این نواحی مجددا شمال غرب، غرب ، مرکز و همچنین شرق کشور با بارش برف و باران همراه بوده و این وضعیت در سه شنبه و چهارشنبه نیز تداوم می یابد.

 وی افزود: تداوم بارشهای سامانه فعال بر روی کشور، آب گرفتگی معابر عمومی به سبب بارش باران و رعدوبرق و اختلال در تردد در جاده های کوهستانی به سبب بارش برف و لغزندگی روز شنبه در استانهای لرستان، شمال خوزستان، کرمانشاه، ایلام، کردستان، آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل و از اواخر شب در استان گیلان پیش بینی می شود.

 

وظیفه یاد آور شد: فردا این شرایط در استانهای گیلان، غرب مازندران، بوشهر، مناطق مرکزی فارس و روز دوشنبه در استانهای خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری، گیلان و غرب مازندران و با شدت کمتر شمال کرمان و غرب اصفهان تداوم می یابد.

 مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تأکید کرد: از این رو توصیه می شود تمهیدات و تجهیزات لازم برای تردد در جاده ها در مناطق فوق به کار گرفته شود. لازم به ذکر است طی روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج و توفانی است.

 به گفته وی، همچنین طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه به سبب نفوذ جریانات سرد شمالی کاهش دما بین 5 تا 8 درجه در استانهای واقع در نوار شمالی بویژه سواحل دریای خزر رخ خواهد داد.

 وظیه اظهار داشت: از اوایل امشب و روز های یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

 وی افزود: فردا آسمان پایتخت نیمه ابری در پاره ای نقاط ابری و همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود که به تدریج در اواخر وقت از میزان ابرها کاسته می شود. بیشینه دمای پایتخت با یک درجه کاهش نسبت به امروز به 13 درجه سانتیگراد و کمینه دما با دو درجه کاهش به 7 درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه