بازدید از 3 هزار و 800 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی

بیش از 2 هزار و 700 تن مواد غذایی فاسد در فردیس معدوم شد

فردیس نیوز- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس از  کشف و معدوم سازی 2 هزار و  777 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در یک ماه گذشته خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمدرضا ترابی با تشریح  مجموعه اقدامات واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان فردیس در آذرماه گذشته گفت: وظایف نظارتی  بهداشت محیط در جهت حفظ سلامت مردم با جدیت پیگیری می شود و در این راستا طی 3 هزار و 830 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط بازرسان بهداشت محیط  انجام شد و علاوه بر  کشف و معدوم سازی بیش از 2 هزار و700 کیلوگرم مواد غذایی فاسد، در خصوص تخلفات بهداشتی  254 مورد اخطار صادر شده، 25 مرکز به مراجع قضایی معرفی شده و 59 مرکز نیز برای پلمب موقت پیشنهاد شده است.

وی برابر قانون، داشتن كارت بهداشت معتبر  براي متصديان و كاركنان مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماكن عمومي را الزامي دانست و تعداد کارت های بهداشتی صادره  طی یک ماه گذشته  را یکهزار و 561 مورد اعلام کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس در ادامه گفت: طی یک ماه گذشته برای  کنترل و نظارت بر آب آشامیدنی 150 مورد نمونه برداری از آب و هزار و  378 موردکلرسنجی از آب آشامیدنی انجام شده است.

وی بازدید از114 مدرسه، 25 استخر شنا ،25 مورد بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب و 68 مورد بازدید از آزمایشگاهها مطب و کلینک ها و مراکز بهداشتی درمانی را از جمله اقدامات بهداشت محیط در آذرماه گذشته برشمرد و افزود: 57 مورد رسیدگی به شکوائیه های بهداشتی و 185 مورد یدسنجی در نمک های خوراکی صورت گرفته است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه