با آغاز هفته پژوهش و فناوری

آخرین دستاوردهای علمی و فن آوری در کرج به نمایش گذاشته شد

فردیس نیوز - صبح امروز و با حضور مسئولان استانی آخرین دستاوردهای علمی و فناوری در قالب نمایشگاهی به نمایش گذاشته شد.

به گزارش فردیس نیوز ، رئیس پارک علم و فناوری استان البرز صبح امروز در حاشیه افتتاح این نمایشگاه که به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه خوارزمی راه‌ اندازی شده است در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این نمایشگاه بسیاری از موسسات و شرکت‌ های فناور و دانش بنیان دستاوردهای علمی و تحقیقاتی خود را به نمایش گذاشته‌اند.

عطاالله ربانی به برگزاری نمایشگاه‌ های تخصصی در این زمینه تأکید کرد و افزود: مهم‌ترین راهکارهای ایجاد زمینه‌های تجاری‌سازی و رشد و توسعه فعالیت‌ های فن‌ آور و دانش‌بنیان، برگزاری نمایشگاه‌ های تخصصی تا مقدمات تجاری‌سازی و ارائه کامل دستاوردهای فن‌آور و دانش‌بنیان فراهم شود.

وی تنها راه حل خروج از اقتصاد تک‌ محصولی و ورود به دنیای خودکفایی به معنای واقعی را تولید دانش و فن با تکیه بر داشته‌ های بومی دانست و افزود: توانمندی‌ های البرز در این زمینه کم نیست لذا باید با استفاده از ظرفیت‌ های موجود فعالیت خود را در زمینه تحقیق و پژوهش ارتقا داده و علاوه بر معرفی یک گام تا تجاری‌ سازی نزدیک‌تر شویم.

این مسئول تأکید کرد: تجاری‌ سازی فن‌ آوری‌ ها و دانش‌ ها از مهم‌ترین ضرایب انگیزشی است که می‌تواند تمامی نخبگان و صاحبان دانش و علم را به تحقیق و تولید بیشتر ترغیب کند.

به گزارش فارس، ربانی گفت: توانمندی‌ های استان البرز در حد ملی و حتی در برخی از زمینه‌ ها در سطح بین‌ المللی است به نحوی که در کوچه پس کوچه‌ های البرز توانمندی‌ هایی وجود دارد که به قلب اروپا صادر می‌شود و برگزاری این نمایشگاه‌ ها می‌تواند در معرفی این توانمندی‌ ها نقش محوری ایفا کند.

این نمایشگاه در هفته پژوهش در دانشگاه خوارزمی دایر است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه