برگزاری جشنواره عکس اربعین در البرز

همایش اربعین فرصتی برای نمایش فرهنگ ایرانی و اسلامی

فردیس نیوز- رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با اعلام اینکه جشنواره بهترین عکس اربعین در استان البرز برگزار می شود، به نقش رسانه ها  برای مقابله با دشمنان و قدرت رسانه در جهان تأکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز ، سلیمان شکری در ادامه با بیان اینکه رسانه های دشمنان اسلام در همایش اربعین بر این مراسم  توجه و تمرکز می کنند عنوان کرد: اربعین یک همایش جهانی است و در آن توجه تمام مردم دنیا به این مراسم جلب می شود پس می طلبد خبرنگاران و عکاسان به خوبی این همایش را در جهان نمایان کنند.

وی از برگزاری جشنواره عکس اربعین خبر داد و افزود: تعدادی از اصحاب رسانه استان البرز به همایش بزرگ پیاده روی اربعین اعزام شده اند. پس از اربعین در جشنواره عکس، از عکاسان و خبرنگاران برتر تجلیل می شود.

شکری با بیان اینکه استان البرز در همایش اربعین سال جاری پذیرای 35 هزار نفر خواهد بود، از اعزام ۲ تیم خبری مستند ساز با همکاری سازمان بسیج رسانه استان البرز به همایش بزرگ اربعین خبر داد و گفت: اصحاب رسانه در موکب های استان البرز در نجف و کربلا در مسیر راهپیمایی اربعین حضور خواهند داشت.

وی با اعلام اینکه فرهنگ سازی در همایش اربعین از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: گاهی اوقات برخی رفتار ها، مسائل فرهنگی را تحت الشعاع قرار می دهند مانند قمه زنی در ماه محرم، اصراف در همایش اربعین وغیره از مواردی است که باید به شهروندان تذکر داده شود زیرا این همایش جهانی است و زائران باید بدانند که فرهنگ کشور خود را در این همایش به نمایش می گذارند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز در بخش دیگری ثمره ارتباط کشور جمهوری اسلامی با کشور عراق را برگزاری همایش جهانی بیست میلیونی اعلام کرد و گفت: دشمنان از ابتدای انقلاب با اقدامات مختلف سعی در خراب کردن ارتباط ایران و عراق داشته اند زیرا عراق کشوری است که بیشترین شیعه را در خود جای داده و ارتباط خوب و تنگاتگ با ایران می تواند برای دشمنان اسلام تحدید آمیز باشد.

وی با بیان اینکه مراسم حج با حدود 2 میلیون نفر شرکت کننده، کنگره حج نامیده شده است، خاطرنشان کرد: در همایش اربعین حدود 20 میلیون نفر شرکت می کنند و حضور پرشور شیعیان جهان در این همایش خاری در چشم دشمنان اسلام است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه