جلسه هم اندیشی مجمع خیرین استان البرز و شهرستان فردیس برگزار شد+عکس

فرديس بررخلاف ظاهر بيروني ، باطني استثنايي دارد

فردیس نیوز – جلسه هم اندیشی مجمع خیرین استان البرز و شهرستان فردیس با معرفی اعضاء هیأت مدیره مجمع خیرین شهرستان فردیس و تصمیم گیری در خصوص روند احداث اورژانس، بیمارستان و درمانگاه با کمک خیرین برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این جلسه که در دفتر امام جمعه شهرستان و با حضور فرماندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، شهرداران، جمعی از پزشکان و خیرین شهر برگزار شد حجت الاسلام ایمانی گفت: فردیس با جمعیتی بالغ بر 500 هزار نفر متأسفانه فاقد حتی یک تخت بیمارستانی است.دکتر ایمانی

نماینده ولی فقیه در شهرستان فردیس در خصوص بیمارستان 160 تخت خوابی فردیس اظهار داشت: متأسفانه زمینی که از سوی مدیریت شهری برای این امر اختصاص یافته بود و حتی چند سال قبل کلنگ آن نیز به زمین زده شده بود هیچ اقدام عملی و مثبتی از سوی دولت قبل صورت نگرفت و با وجود تحریمها و کسری بودجه دولت نیز نباید به امید احداث دولتی این بیمارستان باشیم.

دکتر ایمانی تأکید کرد: فردیس بر خلاف ظاهر و پوسته بیرونی،که البته متأثر از مهاجر پذیری آن است، واقعیتی دارد که می توان در مناسبتهایی همانند 22 بهمن، انتخابات، روز قدس و ایام محرم آنرا لمس کرد.

وی افزود: قطعاً اگر به مردم تکیه کنیم، پیشرفت حاصل خواهد شد و مردم فردیس نیز نشان داده اند که هر زمان نیاز به حضورشان باشد، لحظه ای درنگ نخواهند کرد.

فرماندار فردیس نیز با اعلام اینکه یکی از چالشها و تهدیدهای بزرگ در فردیس را موضوع درمان و سلامت می داند افزود: برای رسیدن به نتیجه در حوزه سلامت باید ابتدا اهداف کوتاه مدت و عملیاتی را مشخص و اجرا کنیم.

مهندس مهرور افزود: در حال حاضر می توان با استحصال زمینهای متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و اهدایی خیرین و واگذاری آن به بخش خصوصی ، ترغیب بخش خصوصی که تمایل بسیاری برای ورود به این حوزه علی الخصوص در کرج و فردیس را دارد را داشته باشیم.

در این جلسه همچنین اعضاء شورای اسلامی کرج و فردیس پیشنهاداتی را ارائه دادند. داوود وحیدی از تسهیل در تبدیل واحدهای مسکونی به درمانی از سوی مدیریت شهری خبر داد و صدرنژاد نیز از اهمیت اطلاع رسانی مناسب جهت جذب حداکثری خیرین گفت.

دکتر باغستانی، رئیس کمیسیون پزشکی شورای اسلامی کرج و فردیس، نیز  3 پیشنهاد را برای بهبود وضعیت سلامت فردیس ارائه کرد.

وی گفت: استفاده از ظرفیت نیروهای نظامی و انتظامی در ساخت بیمارستان، هزینه شدن درآمد بیمه ای بیمه گذاران در همین منطقه و در نهایت تشکیل کارگروه سرمایه گذاری در حوزه سلامت مواردی است که می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

در پایان جلسه و پس از صحبتهای سایر حضار ،اعضاء هیأت مدیره مجمع خیرین سلامت شهرستان فردیس معرفی شدند.

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه