درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛

لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی

فردیس نیوز نشست هم اندیشی مجمع نمایندگان و کتابخانه های عمومی استان  با حضور مجمع نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل و معاونین کتابخانه های عمومی استان البرز، روسای ادارات کتابخانه های شهرستان های استان و کارشناسان ستادی این اداره برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این نشست در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی کار و فعالیت در کتابخانه ها را کاری فرهنگی و ارزشی  دانست وگفت: امروز مجمع نمایندگان استان در تلاش است که  با تمام نیروی خود، در بخش جذب اعتبارات و تمام بخش های دیگر به یاری کتابخانه های عمومی بشتابد.

کولیوند ضمن اشاره به اهمیت کتابخوانی در تربیت نسل جوان کشور گفت: کودکان و نوجوانان نسل جدیدی هستند که باید با ایجاد فضای مناسب به سمت کتابخانه ها و کتابخوانی سوق داده شوند. باکمک به کتابخانه ها، نسل جدید جامعه را تربیت خواهیم کرد. 

وی با اشاره به خاطره ای گفت: همسفر آقای لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، به مقصد پاکستان بودیم. ایشان در هواپیما به ما تذکر دادند که در این دو سه ساعت پرواز کتاب بخوانید. از هر فرصتی که بدست می آورید کتاب بخوانید. صاحب علوم و اطلاعات شدن با کتابخوانی امکان پذیر است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:  وظیفه ماست که برای ترویج کتابخوانی از هیچ اقدامی دریغ نکنیم. شهرداری ها و تمام ادارات و ارگان ها، با هدف ترویج  فرهنگ کتابخوانی، باید به کمک و یاری کتابخانه های عمومی استان بشتابند.

در ادامه مراسم؛ بهمنی، نماینده مردم طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی گفت: ما اگر بتوانیم نهضت جمع آوری کتاب ها را از منازل اجرا کنیم، به کتاب های بسیاری دسترسی خواهیم داشت که در اختیار همه مردم قرار خواهد گرفت. با امکانات دنیای امروز و ارتباط از طریق فضای الکترونیک و سایت های موجود می توان در ترویج فرهنگ کتابخوانی کارهای جدید و خلاقانه ای انجام داد. این اتفاق با همکاری و همدلی تمام دستگاه ها با اداره کل کتابخانه های عمومی شکل خواهد پذیرفت.

این نماینده مجلس افزود: کتابداری و حرفه کتابداری، علاقه خاص و ویژه ای می طلبد. اگر کسی  علاقه ای به حرفه کتابداری نداشته باشد، بدون شک در این عرصه موفق نخواهد بود.  با برنامه ریزی که  به زودی انجام می شود.

در این نشست اکبریان، رئیس مجمع نمایندگان استان نیز گفت: پیگیری احداث کتابخانه مرکزی استان یکی از برنامه های مجمع نمایندگان است که تلاش می کنیم به زودی اجرا شود.  

وی در پایان با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: ترویج کتابخوانی در جامعه با همکاری و همیاری همه مردم و مسئولین شکل خواهد گرفت. تمام ارگان ها و ادارات لازم است که برای رشد و تعالی فرهنگ کتابخوانی، که همانا رشد فرهنگ عمومی است، تلاش کنند.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه