دیدار حسینی با استاد محمد باقر آقا میری

تقدیر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از استاد صورتگری و نگارگری

فردیس نیوز - سید موسی حسینی کاشانی ضمن دیدار با استاد محمد باقر آقا میری از ایشان به عنوان یکی از بزرگان عرصه نگارگری و صورتگری نام برد.

به گزارش فردیس نیوز  ، حسینی کاشانی هنر را ظهور جمال الهی دانست و گفت: از زمانی که انسان پا در این گیتی گذاشت، هنر نیز متولد شد چراکه عشق در میان انسان‌ها به وجود آمد و عشق یعنی ظهور هنر. هنر را نمی‌توان آموزش داد و یا یاد گرفت، هنر جمال الهی است که به یکباره ظهور پیدا می‌کند و در انسان می‌دمد، تا زمانی که عشق در انسان متولد می‌شود، هنر نیز ظهور پیدا می‌کند.موسی حسینی
مهندس کاشانی تصریح کرد: عشق نقطه آغاز هستی است که هر روز خود را به گونه‌ای نو به زندگی نشان می‌دهد، روزی خود را با هنر نقاشی به تصویر می‌کشد، روزی دیگر خود را با آوای موسیقی، هر روز خود را به گونه‌ای نو به تصویر می‌کشد، امروز نیز خود را با نگارگری «محمد باقر آقامیری» به تصویر کشیده است. بی‌شک تصویرسازی و تذهیب نقاشی «محمد باقر آقامیری» عشقی است که خود را با هنر والا بیان کرده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز«استاد آقامیری» را یکی از بزرگان عرصه نگارگری و صورتگری دانست و افزود: استادان بزرگی تاکنون در عرصه نگارگری و صورتگری به خلق آثار ارزشمندی پرداختنه اند، یکی از این استادان معاصر استاد «محمد باقر آقامیری» است که بیش از 50 سال از عمر خود را در راه نگارگری و صورتگری گذرانده است، استاد تاکنون نگاره‌های ارزشمندی بر پایه دیوان حافظ و خیام، گلستان و بوستان سعدی و شاهنامه فردوسی خلق کرده‌اند، آثاری که قطعاً در زنده نگاه داشتن زبان و ادب پارسی برای همگان به ویژه برای نسل‌های بعدی موثر خواهد بود.
استاد محمد باقر آقا میری از نگارگران برجسته کشورمان و رئیس انجمن  نگارگری ایران، در سال 1329 در حسین آباد یاسوکند بیجار متولد شد، تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خود و تحصیلات متوسطه را در تهران و در دبیرستانهای مختلف از جمله دارالفنون گذراند . او در سال های 47 و 48 و 1349 برنده ی سه دوره ی مدال طلای مسابقات طراحی و نقاشی در دبیرستان های ایرانی شد.
تحصیلات دانشگاهی وی لیسانس نقاشی از دانشگاه هنر،  تحصیل در رشته هنرهای زیبای دانشگاه ساتمپتون انگلستان ( در سفری یک ساله )، فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه تهران و دکترای درجه یک هنر نقاشی ایرانی و اسلامی از شورای عالی فرهنگ و هنر.
در پایان سید موسی حسینی کاشانی و هیئت همراه از گالری نقاشی ها در منزل شخصی ایشان بازدید کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه