شرکت مپنا ،نماد اقتصاد مقاومتی است

فردیس نیوز - معاون اول رییس جمهوربا اشاره به اینکه بخش زیادی از اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی به سبب سوءمدیریت‌ها صورت گرفت، خاطرنشان کرد: به همت دولت تدبیر و امید تورم امسال از 40 به کمتر از 16 درصد کاهش یافت و سال آینده نیز گام های بلندتری را برخواهیم داشت .

به گزارش فردیس نیوز ، البرز میزبان حضور  معاون اول رییس جمهور "اسحاق جهانگیری"،"چیت‌چیان وزیر نیرو"،"نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت "و "سید حمید طهایی استاندار البرز"بود در طی این سفر معاون اول رییس جمهور و وزرای دولت تدبیر و امید  9 پروژه صنعتی از شرکت های صنعتی مپنا و توگا افتتاح و به بهره برداری رسیدوهمچنین از دستاوردهای جدید گروه مپنا رونمایی گردید.
ریسک لازمه مدیریت است
جهانگیری  با بیان این نکته که گروه مپنا از جمله شرکت هایی است که تا کنون کارهای بزرگی در آن انجام شده است اظهار داشت: عملکرد مپنا میتواند سرمشقی برای سایر بخش های صنعت و تولید کشور باشد.

جهانگیری شرکت مپنا را  نماد اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: دروان زایی و برون  نگری یکی از الگوهایی است که مپنا بعنوان نمادی از اقتصاد مقاومتی آن را بکار گرفته است.

وی با بیان اینکه کارآفرینان باید برای دستیابی به موفقیت باید تقویت ریسک پذیری را در خود تقویت نمایند، افزود:ریسک در کار، لازمه مدیریت است و باید از کارآفرینان و مدیرانی که با  قدرت ریسک پذیری ،زمینه توسعه را فراهم  می آورند تقدیر کرد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به نقش تحریم ها در خودکفایی داخلی کشور تصریح کرد: تحریم ها برای کشور 2 آسیب و یک فایده داشت که آسیب‌های آن به سیاست کلان اقتصادی بر می‌گردد.جهانگیری تاکید کرد:: دشمن گمان می‌کرد تحریم‌ها سبب زمین‌گیر شدن مردم و کشور شده است اما  به همت نیروی انسانی، فکر و دانش فنی این مهم محقق نشد.

از تحریم تا خودکفایی
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه به اعتراف آمریکا تحریم‌ها علیه ایران مؤثر نبوده است، گفت: تحریم‌ها تنها هسته‌ای نبود بلکه بخش صنعت، دارو و کالای اساسی زندگی مردم را مورد هدف خود قرار داد.اما مردم توانستند از این موقعیت بحرانی در بعضی صنایع به خودکفایی برسند.

وی  در بخش دیگری عنوان نمود : خودکفایی صنعت برق بعنوان پیش نیاز توسعه توانست بخشی از تحریم ها متوقف سازد،  وبا توانمندسازی در این حوزه توطئه دشمن را با شکست مواجه سازد.
 

منشا بیشتر تحریم ها سوئ مدیریت است 

جهانگیری با اشاره به اینکه بخش زیادی از اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی به سبب سوءمدیریت‌ها صورت گرفت، خاطرنشان کرد: به همت دولت تدبیر و امید تورم امسال از 40 به کمتر از 16 درصد کاهش یافت و سال آینده نیز گام های بلندتری را برخواهیم داشت.

وی افزود: در صدد آن هستیم تا با برداشتن گام های بلند، ایجاد تعامل بیشتر و حفظ آرامش بخشی از مسائل را حل و فصل نماییم.

رشد 70 درصدی صنعت خودرو سازی کشور


جهانگیری با بیان اینکه در حوزه خروج از رکود نقش شرکت‌های بزرگ غیرقابل انکار است، افزود: بخش صنعت خودروسازی کشور با رشد 70 درصد روبه‌رو بوده است.وی با تأکید براینکه شرکت‌های بزرگ خودروسازی و مپنا لوکوموتیو توسعه کشور هستند، بیان کرد: رشد شرکت‌های بزرگ کشور سبب ارتقاء و رشد صنایع کوچک و به دنبال توسعه کشور می‌‌شود.
شایان ذکر است خط تولید بوردهای الکترونیکی سیستم اتوماسیون صنعتی، کارگاه پرس صنعتی، سالن توربو کمپرسور صنعتی، کارخانه تولید پره توربین بادی، خط تولید لوکوموتیو تونلی همچنین در ادامه از سیستم اتوماسیون صنعتی و کنترل فرایند مپنا، تجهیزات نوین پوشش دهی قطعات داغ ، اولین ژنراتور 25 مگاواتی تولید داخلی  و... به بهره برداری رسید.

منبع : شبکه خبری البرز


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه