شهرستان نو پای فردیس نظارت و اهتمام بیشتری را در انتصاب مدیران می طلبد

انتصابات معنی دار در ادارات فردیس

مجله فردیس نیوز- یکی از اتفاقات خوب و تاثیر گذار این چند سال اخیر برای فردیس ارتقاء این منطقه به شهرستان بود.

اتفاق مهمی که می تواند سرمنشا برکات بسیاری برای اهالی شهرستان فردیس  باشد .

البته تا رسیدن به نتیجه مد نظر تصویب کنندگان و حامیان این طرح شهرستان فردیسممکن است زمان زیادی طول بکشد ولی حضور ادارات مستقل مختلف در همین نقطه از شهرستان و کم شدن وابستگی به کرج برای تسهیل در امور یومیه مردم حرکت رو به جلوی پیشرفت را برای شهرستان خواهد داشت.

استقرار ادارات مختلف  با بودجه های مناسب و درخور مردم فردیس می تواند برای برآورده نمودن نیازهای به حق وحتی چندین ساله پرجمعیت ترین شهرستان استان البرز خبر خوشی باشد .

در کنار فواید بسیار زیاد این تقسیم بندی ویژه ، وجود چالشهای مدیریتی خواسته یا ناخواسته می تواند شیرینی این حرکت روبه رشد را به تلخی سپرده و با پی ریزی اشتباه بنای شهرستان ، عواقب ناخوشایند و یا حتی ویرانگری را برای مردم به همراه آورد .

یکی از این چالشهای پیش رو انتصاب مدیران در ادارات فردیس است . چرا که در صورت انتصاب مدیران کم تجربه و شاید مدیران با سابقه غیر روشن موجب کند شدن روند پیشرفت شهرستان  ویا حتی پس رفت شرایط موجود شود .

مهندس کسائیان ، سرپرست سابق فرمانداری فردیس ، در جلسه معارفه خود بر این نکته تاکید داشتند که شهرستان شدن فردیس باید آرامش و راحتی را برای مردم به ارمغان آورد وگر نه فرقی برای آنها ندارد که این جا شهر باشد یا شهرستان !

همگی بر خطرات ناشی از سوء مدیریت واقفند. عدم جلب رضایت عمومی ، عدم شناسایی نیاز های واقعی مردم واختصاص بودجه های لازم و برنامه ریزی موثر برای ارتقاء سطح خدمت رسانی ، نداشتن قدرت کافی در تهیه منابع لازم جهت برآورده نمودن خواسته های عمومی و بسیاری از مشکلات دیگر که برخی از آنها گریبان مدیران بعدی را نیز خواهد گرفت .

البته وجود بزرگان و دلسوزان واقعی این شهرستان از جمله دکتر ایمانی ، امام جمعه محترم فردیس و فرماندار جدید فردیس ، مهندس مهرور ، که نظارت خاصی را بر این امر مهم دارند ، احتمال پیدایش این گونه چالش ها را کم خواهد کرد ولی باز هم امیدواریم که با این تجربه و دلسوزی بزرگان شهرستان ، همین حداقلها نیز از بین برود .

هر چند در حال حاضر با نگاه به نام برخی مدیران تازه وارد به عرصه خدمت رسانی شهرستان کمی نگرانی وجود ما را فرا گرفته است .

بعضی از مدیران معرفی شده برای دستگاههای سابق و یا ادارات تازه مستقر شده دارای سوابق مطلوبی نبوده و امیدواریم فرماندار محترم فردیس در این خصوص اهتمام ویژه ای را داشته باشند چرا که بدون شک و فارغ از سیستم انتخاب مدیران تایید عملکرد آنها توسط ایشان به عنوان نفر اول سیاسی منطقه مورد توجه همگان است .  


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه