فرهنگسراهای مدیریت شهری میزبان ترم بهاره کلاس های آموزشی هستند

فردیس نیوز - مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج از آغاز کلاس های بهاری در مراکز فرهنگی تحت پوشش این نهاد خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز ، حسین سعیدی سیرایی با اشاره به اینکه ثبت نام کلاس های مذکور از چندی پیش آغاز شده است، زمان اتمام ثبت نام را پنجم اردیبهشت ماه سال جاری ذکر و عنوان کرد: شهروندان می توانند با مراجعه به فرهنگسراها و مراکز فرهنگی در کلاس های هنری این دوره شرکت کنند.

این مدیر، فرهنگسرای کوثر واقع در چهارراه کارخانه قند، فرهنگسراهای گلستان و شهروند در فردیس، فرهنگسراهای مهر و مهرجوان در مهرشر، فرهنگسراهای غدیر و آسمان نما در اسلام آباد، فرهنگسرای قرآن در مصباح و فرهنگسرای شریعتی در اسلام آباد را از جمله مراکز ثبت نام اعلام کرد و افزود: فرهنگسرای فردوسی نیز در ترک آباد میزبان شهروندان به منظور ثبت نام است.

وی اضافه کرد: شهروندان ساکن در فاز 4 مهرشهر، میدان امام حسین (ع)، شهرک وحدت، شهرک مدرس، حسین آباد و شهرک جهان نما برای شرکت در کلاس ها و ثبت نام به ترتیب می توانند به فرهنگسراهای شاهد، طبیعت، وحدت، خانه فرهنگ شهید صمد بابایی، خانه فرهنگ شهدای حسین آباد و فرهنگسرای شهید آوینی مراجعه کنند.

این مسئول کلاس های سنتور، تار، گیتار، دف، تنبک، ویلون، پیانو و سه تار را از کلاس های زیر مجموعه موسیقی بیان داشت و گفت: مراکز فرهنگی در قسمت صنایع دستی در کلاس های سراجی چرم، ورنی بافی، گلیم باقی، منبت، معرق، نماسنگ، سفالگری، پتینه، طراحی سنتی، نقاشی موزائیک و ساخت بدلیجات کارآموز می پذیرد.
مدیر عامل سازمان فرهنگی شهرداری کرج، رشته های آموزشی در بخش کامپیوتر را ICDL مقدماتی، ICDL پیشرفته، تایپ، اتو کد 1 و 2، فوتوشاپ، ورد، اکسل، اکسز، پاورپوینت و ویندوز نام برد و افزود: این دوره ها برای رده های سنی مختلف برگزار می شود.

سعیدی عنوان کرد: دوره هنرهای دستی شامل خیاطی، لباس کودک و لباس سنتی، آشپزی، شیرینی و شکلات، دسر و سالاد، سفره نذری، میوه آرایی، سفره آرایی، گل کریستال، گل چینی، گل بلندر، جعبه های کادویی، عروسک چینی، تزئین حنا، نقاشی پارچه، سفره عقد، چاپ دستی، بافتنی، عروسک سازی، هفت سین، سوزن دوزی، شمع سازی و پولک دوزی می باشد.
این مسئول با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان می توانند در کلاس های قرآن، نقاشی، سفال، کلاژ  و کاردستی، قصه گویی و نمایش، درک مفاهیم، موسیقی کودک و شطرنج شرکت کنند، عنوان کلاس آموزشی در هنرهای نمایشی را بازیگری مقدماتی، بازیگری پیشرفته، نمایش کودک و داستان نویسی اعلام کرد.

وی در پایان هنرهای تجسمی را شامل طراحی، رنگ و روغن، تذهیب، کاریکاتور، خط تحریری و خوشنویسی ذکر و با اشاره به اینکه کلاس های قرآنی در رشته های حفظ، تجوید، تفسیر، روانخوانی، احکام، صوت و لحن و آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن کریم خلاصه می شود، عنوان کرد: فرهنگسراها در زبان انگلیسی نیز کارآموز می پذیرند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه