مورد فوتی آنفولانزا در فردیس مشاهده نشد

دکتر ترابی: رعایت موارد پیشگیرانه و بهداشت فردی از ابتلا به آنفولانزا پیشگیری می کند

فردیس نیوز - رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس گفت: تا کنون هیچ مورد فوتی در خصوص آنفولانزای اخیر در سطح شهرستان مشاهده نشده است.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمدرضا ترابی در گفتگویی تلفنی با اعلام خبر فوق، در خصوص علائم این بیماری اظهار داشت:  علائم این نوع از آنفولانزا، مشابه انواع  دیگر این بیماری است و دقت در رعایت موارد پیشگیرانه و بهداشت فردی می تواند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کند.

وی با تأکید بر اینکه  تا حد امکان از دست دادن و روبوسی پرهیز شود؛ افزود: در پیشگیری از این بیماری، شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رئیس شبکه بهداشت فردیس همچنین گفت: در صورت ابتلا به آنفولانزا در اسرع وقت به پزشک مراجعه شود و افراد به ویژه دانش آموزان تا 4 الی 5 روز پس از بیماری در منزل استراحت کنند. همچنین در صورت طولانی شدن این بیماری بیش از 3 روز، علی الخصوص در کودکان و افراد مسن، برای بستری بیمار و مراقبت های بیشتر در بیمارستان اقدام شود.

وی توصیه کرد: بیماران خاص از جمله مبتلایان به دیابت و غیره و دریافت کنندگان پیوند اعضا، در ابتدای ابتلا به این نوع از آنفولانزا،  تحت مراقبت های بیمارستانی قرار بگیرند.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه