پیروزی نیروهای عراقی بر داعش با فرماندهی سردار سلیمانی

روایت سی ان ان از قاسم سلیمانی

فردیس نیوز-سایت عربی شبکه “سی ان ان” در گزارشی به خبرهای منتشر شده در خصوص نقش سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در پیروزی های اخیر ارتش عراق پرداخت.                                                                                                    

به گزارش فردیس نیوز، سی ان ان در این گزارش تأکید کرد: “در هفته‌ های اخیر ارتش عراق دستاوردهای مهمی را علیه عناصر داعش به دست آورد، و تمجید و تعریف‌هایی هم از برخی مغزهای نظامی مانند ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس مطرح شد. پس از دستاوردهای اخیر ارتش عراق و بیرون راندن عناصر داعش به خارج از شهر جرف الصخر، برخی رسانه‌ های ایرانی و سایتهای خبری عراقی اشاره کردند که سلیمانی مغز متفکر این پیروزی بود.”

 گزارشگر سی ان ان با بیان اینکه نتوانسته است از یک منبع مستقل این خبرها را پرس وجو کند، تأکید کرد هنگامیکه عناصر داعش در مناطق اطراف بغداد پایتخت عراق در حال پیشروی بودند، سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی پیروزی های مهمی را ضد عناصر داعش محقق کرد.

این گزارشگر خاطرنشان کرد که جمهوری اسلامی ایران استقرار نیرو در عراق را تکذیب می کند، “با این حال گزارش های اطلاعاتی بیانگر آن است که ایران در حال هماهنگی راهبردهای نظامی در زمینه مقابله با داعش” است.

 گزارشگر سی ان ان با بیان اینکه سردار سلیمانی اکنون به دلیل جنگ با داعش با آمریکا در یک صف قرار گرفته است؛ به ادعاهای قبلی واشنگتن مبنی بر آموزش گروه های عراقی در جریان اشغال عراق و ضربه های سنگین این گروه ها به نظامیان آمریکایی اشاره کرد.

 به گزارش العالم، سی ان ان همچنین به مخالفت سردار سلیمانی با سیاست های آمریکا در سوریه، و نقش مهم ایشان در ایجاد راهبرد مقابله با گروه های مسلح مخالف نظام سوریه، و اتهام رژیم صهیونیستی مبنی بر ایفای نقش اصلی در مأموریت های حزب الله لبنان اشاره کرد.

 این گزارشگر با اشاره به ادعای موافقت سردار سلیمانی با همکاری ایران و آمریکا علیه طالبان پاکستان، مدعی شد که سردار سلیمانی با همکاری با آمریکا در صورت تأمین منافع ایران مخالفتی ندارد.

 گزارشگر سی ان ان ادامه داد: “اکنون راهبرد سلیمانی و ایران با سیاست های آمریکا در عراق همخوانی دارد، ولی در مناطق دیگر منطقه متفاوت است؛ به صورتیکه این سؤال نزد واشنگتن و محافل غربی ایجاد می شود که آیا از این رفیق جدید استقبال کنند، یا اینکه همچنان درخصوص اهداف آینده ایران تردید داشته باشند.”


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه