کام قنادان یک سال است تلخ شده است

کام قنادان یک سال است تلخ شده است

بعد از گذشت یک سال از ورود کرونا به کشور ، هنوز بسیاری از مشاغل نتوانسته اند مانند سابق به فعالیت خود ادامه دهند. در این میان قنادی ها از مشاغلی هستند که در این ایام آسیب های جدی دیدند. از کاهش خرید مردم به دلیل ویروس کرونا گرفته تا مشکلات مهم دیگری مانند کمبود مواد اولیه، مانند روغن و شکر و هزینه های برگشت ناپذیر همچون هزینه بسته بندی.

پس از شیوع کرونا در کشور و محدودیت های گسترده برای قطع زنجیره این ویروس،صاحبان مشاغل با کساد و مشکلات عدیده ای رو به رو شدند. زیرا طبق محدودیت‌ های اعلام شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا، تنها اصنافی که نیازهای روزمره شهروندان را تأمین می کردند، اجازه فعالیت نامحدود داشتند و باقی اصناف مجبور به تعطیلی موقت یا فعالیت محدود شدند. در این میان قنادان جزو مشاغل گروه 2 به حساب می آمدند و شامل این تعطیلی ها و محدودیت ها بودند. در همین راستا بسیاری از شیرینی فروشی ها هنوز موفق به جبران خسارات ناشی از این دوران نشده اند. این در حالی است که مشکلات اقتصادی در شرایط کنونی هم مزید بر علت شد و کمبود مواد اولیه همچون روغن و شکر بر این صنف فشار مضاعف وارد کرد. سوالی که مطرح می شود این است که آیا وعده دولت برای کمک های کرونایی به مشاغل آسیب دیده محقق شد ؟ آیا دولت درخصوص تامین مواد اولیه به این صنف کمکی کرد؟

 

 

 

 

 

 

در این خصوص گفتگویی با علی بهرمند، رئیس اتحادیه قنادان تهران را بخوانید:

رییس اتحادیه قنادان تهران درخصوص تاثیرات منفی کرونا بر کسب و کار قنادان گفت: بسیاری از اصناف در ایام کرونا دچار آسیب شدند. قنادان و شیرینی فروشی ها هم در این دوران ضررهای انباشته ای را متحمل شدند. خصوصا در دوره اول قرنطینه که تعطیلات بود. متاسفانه قنادان نتوانستند اجناس خود را بفروشند. هنوز هم تاثیر آن از بین نرفته است و مثل سال های قبل میزان فروش شیرینی بسیار کم شده است. کرونا باعث شد مردم رغبت کمتری به خرید داشته باشند. حالا شاید میزان فروش قنادان نسبت به چند ماه پیش بهتر شده باشد، اما نسبت به سال های قبل شرایط برنگشته است.

در دوران کرونا هیچ کمکی از دولت دریافت نکردیم

بهرمند درخصوص کمک های کرونایی دولت به اصناف گفت: هیچ کمکی از طرف دولت دریافت نکردیم. هیچ کدام از همکاران صنف ما کمک و وامی از طرف دولت دریافت نکردند.

وی افزود: وقتی محدودیت تولید بوجود می آید ، واحد تولیدی مجبور به تعدیل نیرو می شود. طبیعی بود که وقتی تولید ما هم کم شد، بسیاری از همکاران ما مجبور به تعدیل نیرو شدند و بسیاری هم نتوانستند در این شرایط ادامه کار بدهند و به کلی تعطیل کردند.

 

 

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه