کرایه هایی که خودسرانه افزایش می یابند!

فردیس نیوز با حذف بنزین یارانه ای و تک نرخی شدن آن برخی از رانندگان سودجو آب در آسیاب بدخواهان می کنند .

به گزارش فردیس نیوز ، چند روزی است که از تک نرخی شدن قیمت بنزین می گذرد و هرروز شاهد سوء استفاده های افرادی می شویم که آگاهانه یا ندانسته آب در آسیاب بدخواهان و دشمنان می کنند .تاکسی

در این چند روز مشاهده شده که عده ای به بهانه افزایش هزینه باربری بر روی برخی از قیمتهای اقلام ضروری مردم کشیده و با قانونی نشان دادن این عمل خود مردم را به دولت بدبین کرده اند . چرا که مردم در رسانه ها می شنوند که این تک نرخی شدن بنزین تاثیری بر قیمتها نخواهد داشت اما در عمل اینگونه نیست . و یا مسافرکشانی که به همین بهانه قیمتهای خود را افزایش داده و " نصرفیدن " را بهانه زیاده خواهی خود می کنند .

علی یکی از ساکنین فردیس می گوید : چند روزی است که کرایه تاکسی داخلی 1000 تومان شده و وقتی اعتراض می کنیم می گویند با کرایه 750 برای ما صرف ندارد . بنزین لیتری 1000 تومان است . بقیه اقلام گران شده و شما فقط زورتان به ما می رسد .

آرزو نیز میگوید : هر روز برای رفتن به سرکار و منزل باید با تاکسی خطوط کرج- فردیس بروم که در این چند روز کرایه 1500 تومانی به 2000 تومان افزایش یافته است . که این افزایش نرخها هزینه ای بین 30 تا 50 هزار تومانی در ماه را برایم دارد و برای من که یک کارگر ساده هستم این مبلغ واقعاً بسیار زیاد است جالب هم اینجاست که در رسانه ها می شنویم که حق افزایش نرخ ندارند ولی اینها هر کاری که دوست داشته باشند انجام می دهند . چند باری هم با تاکسی رانی کرج تماس گرفته ایم ولی گویا همچنان زور تاکسیرانان بیشتر از سازمان تاکسیرانی است .

آرش که گویا به تازگی با راننده ای بر سر قیمت کرایه بحث کرده است با عصبانیت می گوید : آقا ! من نمی دونم حرف مسئولین برای مردم عادی باید خریدار داشته باشه یا برای عوامل اجرایی ؟! به راننده می گم چرا کرایتون زیاد شده می گه بنزین رفته بالا . می گم خوب مسئولین گفتن هیچ کرایه ای افزایش پیدا نمی کند . میگه واسه خودشون گفتن. برو ماشین همونا رو سوار شو!! در ضمن برای من نمی صرفه .

آقا شما بگین حرف بدی می زنم ؟! می گم خوب برادر من مگه شما دوگانه سوز نیست ماشینت ؟مگه چقدر به هزینه بنزین شما اضافه شده که 30 درصد به کرایه خودت اضافه می کنی ؟ میگه همینه که هست . کرایتو بده برو هرجا دوست داری شکایت کن !

در همین خصوص با مدیر سازمان تاکسیرانی کرج و بازرسی این سازمان هم صحبت شدیم که آنها نیزبا رد هرگونه شایعه افزایش قیمت کرایه ها ، از مردم خواستند تا در صورت مشاهده و یا مطالبه مبلغی غیر از مبلغ مصوب ابتدای سال از سوی رانندگان، با یادداشت شماره تاکسی و یا کد و ردیف هر تاکسی مراتب را به بازرسی سازمان تاکسیرانی کرج اطلاع دهند.

البته این بخشی از مشکلات مردم منطقه به علت سوء استفاده های اقشاری خاص از یک اتفاق ملی است . اتفاقی که اگر مدیریت و نظارت صحیحی صورت نگیرد می تواند حق افرادی را ضایع کند که در این برهه از زمان شاید برای او قابل جبران نباشد و راه را برای افراد سودجوی دیگر هموار کرده و این عمل زشت به عادتی عامی تبدیل شود .

به راستی نقش نظارتی و بازرسی به چه میزان اهمیت دارد ؟!  


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه