کرج پایگاه قهرمان پروری ایران

لزوم برنامه ریزی برای پرورش استعدادهای ورزشی کودکان

 فردیس نیوز -راه اندازی "خانه ورزشكاران كرجی" زمینه ساز توسعه و ترویج ورزش است

به گزارش فردیس نیوز ، روز تربيت بدني همه ساله 26 مهرماه به منظور آشنايي جامعه با اهميت و اثرات کاربرد ورزش در زندگي فردي و اجتماعي، ترويج ورزش در خانه و خانواده و هدايت جامعه به ورزش هاي همگاني برگزار مي شود.

علی ترکاشوند، شهردار کرج ضمن تبریک این مناسبت به ورزشکاران و قهرمانان کشور به ویژه نام آوران ورزش کرج عنوان کرد: حضور نامداران ورزش همچون شادروان روح الله داداشی، یوسف کرمی، بهنام محمودی، مرحوم بابک معصومی، پهلوان باشی، علیرضا سلیمانی و دیگر قهرمانان و مدال آوران رشته های ورزشی حاکی از پتانسیل ایران کوچک برای تبدیل شدن به قطب ورزش ایران است.
وی با بیان اینکه ورزش و فعاليت فيزيکي در سلامت روان نيز مؤثر است به برنامه های مدیریت شهری در برگزاری ورزش های همگانی اشاره کرد و هدف از برپایی ورزش های همگانی را ایجاد جامعه شهری سلامت و با نشاط خواند.

لزوم برنامه ریزی برای پرورش استعدادهای ورزشی کودکان

شهردار کرج با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی به منظور پرورش استعدادهای ورزشی کودکان اظهارداشت: تربیت و پرورش پتانسیل ها و استعدادهای ورزشی از سنین نونهالی و کودکی قطعا در رشد و توسعه سرانه ورزش در این کلانشهر تاثیر گذار است همچنین این مهم کرج را برای تبدیل شدن به قطب ورزش کشور آماده تر و نزدیک تر می کند.
ترکاشوند، توسعه و سرمایه گذاری در زیر ساخت های ورزشی را مهم ارزیابی کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف کلان ورزشی برنامه های مناسبی جهت شناسایی و پرورش استعدادهای ورزش امری ضروری است.

شهردار کرج در ادامه با اشاره به وجود پیست اسکی دیزین و برگزاری مسابقات ملی و جهانی اسکی در این مکان ورزشی عنوان کرد: پیست دیزین از دیگر پتانسیل های کرج برای تبدیل شدن به قطب ورزش ایران است و مدیریت شهری نیز در این راستا آمادگی خود را جهت ارایه امتیازات خاص به سرمایه گذاران حوزه ورزشی اعلام می کند.

کرج پایگاه استعدادیابی و قهرمان پروری ایران شود

شهردار کرج از کرج به عنوان پایگاه استعداد یابی و قهرمان پروری ورزش ایران یاد کرد و با اشاره به نقش این کلانشهر در مناسبات ورزشی کشور اظهارداشت: کرج مهد ورزشکاران بسیاری در رشته های مختلف ورزشی است و این کلانشهر به حضور مدال آوران و افتخارآفرینان ورزش در عرصه ملی و بین المللی افتخار می کند.

ترکاشوند با تاکید بر فراهم آوردن زمینه های ترغیب و گرایش جوانان به موضوع ورزش از نقش آفرینی بیشتر مدیریت شهری در این خصوص خبر داد و گفت: توسعه اماکن ورزشی در کرج از جمله اقداماتی است که در ایجاد علاقه جوانان به ورزش تاثیر به سزایی ایفا می کند و مدیریت شهری کرج نیز با توجه به نقش آفرینی خود در همه ابعاد مختلف زندگی شهروندان در خصوص ایجاد اماکن ورزشی نیز به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر اقدام می کند.

وی همچنین از اهتمام ویژه مدیریت شهری در توسعه سرانه های ورزشی خبر داد و خاطرنشان کرد: ساخت اماکن ورزشی، ایجاد جاده های سلامتی و تجهیز پارک های محله ای به لوازم ورزشی جهت انجام ورزش های همگانی همواره مورد توجه مدیریت شهری بوده است.

ترکاشوند، توسعه و حمایت از ورزش را امری مهم ارزیابی کرد و افزود: با مشارکت همه جانبه جامعه ورزشی به ویژه پیشکسوتان شاهد بالندگی و سربلندی ورزش کرج و نشاط و شادابی بهداشت شهروندان باشیم.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه